Elżbieta Woźniak
Elżbieta Woźniak przy jednej ze swoich prac, fot. Emilia Chanczewska

Emocje Elżbiety. Wystawa w Galerii Sztuki Brama

Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA zaprasza na otwarcie kolejnej wystawy. Odbędzie się w czwartek 30 marca 2023 roku, o godzinie 18, w galerii w Bramie Wałowej. Wstęp wolny.

Tym razem podziwiać będzie można malarstwo znanej stargardzkiej artystki i wieloletniej animatorki kultury, Elżbiety Woźniak. Wernisaż uprzyjemni muzyka na żywo w wykonaniu Andrzeja „Kokosa” Kosko, stargardzkiego muzyka, wokalisty i gitarzysty związanego z cover bandem Divers. Wstęp do Galerii Sztuki Brama w zabytkowej Bramie Wałowej przy końcu ulicy Chrobrego w Stargardzie jest wolny.

Z biografii artystki:

Elżbieta Woźniak stargardzianką jest od urodzenia, a choć maluje od niedawna, członkiem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA jest już ponad 20 lat.

Malarstwo i Sztuki plastyczne zawsze były w sferze zainteresowań zawodowych Elżbiety Woźniak, którą mieszkańcy mogą znać, jako animatora i organizatora kultury i sztuki ze Stargardzkiego Centrum Kultury.

Pierwsze kroki w sztuce malarskiej stawiała w 2017 roku, na warsztatach malarskich organizowanych przez Stowarzyszenie BRAMA, na których odkryła swoją nową pasję życiową.

Fascynacją artystyczną malarki jest technika o nazwie pouring, czyli wylewane obrazy z użyciem farb akrylowych oraz medium akrylowych upłynniających. W ten sposób artystka na płótna przelewa swoje emocje i uczucia, tworząc obrazy i wizje. Elżbieta Woźniak mówi o sobie, że wciąż jeszcze poszukuje i poznaje nowe techniki malarskie.

Od 2018 roku prace Elżbiety Woźniak są wystawiane wśród prac członków Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA na wystawach rocznych. W 2019 roku w Bramie Wałowej została otwarta wspólna wystawa malarstwa i rzeźbiarstwa Elżbiety Woźniak i Małgorzaty Kuligowskiej-Lorek pod tytułem „Żywioły wyobraźni”.

Wystawa Elżbiety Woźniak