straż policja
Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Ewakuacja na ulicy Brzechwy. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dwóch mężczyzn pracujących przy instalacji gazowej w domu przy ulicy Brzechwy w Stargardzie doznało poparzeń w wyniku pożaru, do którego tam doszło.

Pożar wybuchł we wtorek 28 lutego 2023 roku, przed godziną 17. Na miejscu działali stargardzcy strażacy, ratownicy medyczni z pogotowia, policjanci oraz pracownicy pogotowia gazowego.

– Zgłoszenie pożaru w bliźniaku na ulicy Brzechwy w Stargardzie mieliśmy wczoraj o godzinie 17.01 – mówi kpt. Rafał Matysik z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Podczas prac modernizacyjnych instalacji gazowej w domu doszło do pożaru. Dwie pracujące tam osoby stłumiły go w pierwszej fazie, przed przybyciem straży. Pracownicy doznali oparzeń dłoni, przedramion, twarzy i trafili do szpitala. W związku z rozszczelnieniem instalacji gazowej podjęto decyzję o ewakuacji lokatorów z 6 sąsiednich budynków mieszkalnych. Strażacy podali prąd wody na elewację budynku, w którym wcześniej doszło do pożaru, następnie oddymiali i przewietrzali go. Udzielali też pierwszej pomocy poszkodowanym. Na miejscu była także policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe, którego pracownicy uszczelnili i sprawdzili połączenia połączeń gazowych w instalacji. Następnie mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

Strażacy z KP PSP Stargard około godziny 18.20 zakończyli swoje działania.

Jak ustaliliśmy w pogotowiu ratunkowym, mężczyźni mają poparzenia I i II stopnia.

– W pożarze poszkodowani zostali dwaj mężczyźni, 28-latek doznał poparzeń I i II stopnia obu rąk i twarzy, 55-latek doznał poparzeń I i II stopnia obu dłoni i głowy – informuje Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Obaj zostali zabezpieczeni i przetransportowani do szpitala.