centrum przesiadkowe
Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie, Fot. Emilia Chanczewska

Ferie 2023. Policja podała miejsca, w których będzie sprawdzać autobusy wycieczkowe

W dniach 13-26 lutego 2023 roku w województwie zachodniopomorskim trwać będą zimowe ferie. Uczniowie wyjeżdżać będą na zorganizowane wyjazdy. Policja wyznaczyła już miejsca, w których kontrolować będzie zgłoszone wycieczkowe autobusy i ich kierowców. W Stargardzie to ZCP.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek – poinformowała wczoraj policja.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie wyznaczyła go na ulicy Towarowej 2 – Zintegrowane Centrum Przesiadkowe. Kontakt w tej sprawie pod nr: 47 78 29 511, 47 78 29 571, 47 78 29 575.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

Podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC można sprawdzić na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl.