Festyn rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Festyn rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Stargardzie

11 maja odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 2 Mali Artyści w Stargardzie. Przygotowano dużo atrakcji.

Coroczny festyn w przedszkolu przy ulicy Mieszka I cieszył się dużym zainteresowaniem. Przybyły dzieci z rodzicami, dziadkami. Nie tylko z PM 2 Mali Artyści.

Na terenie zielonym odbywały się gry i zabawy. Były różne konkurencje zręcznościowe. Dzieci chętnie też korzystały z placu zabaw. Było zaplatanie warkoczyków, malowanie buzi i fotobudka. Były przejażdżki konne. Na scenie odbywały się pokazy artystyczne grup z Przedszkola Miejskiego nr 2.

Obok przedszkola, przy Bramie Pyrzyckiej rozstawiono dmuchańce. Przy Książnicy Stragardzkiej stanął policyjny radiowóz i wóz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sownie. Dzieci mogł zaglądać do środka tych pojazdów.

Dużym wzięciem cieszyła się loteria fantowa i konkursy, w których do zdobycia były fajne nagrody, między innymi hulajnogi, deskorolki, tablet, karnety na basen i saunę, sesje zdjęciowe.

Jak to na takich festynach bywa, nie zabrakło stoisk gastronomicznych. Była między innymi grochówka, kiełbasa, kaszanka, karkówka i szaszłyki z grilla, ciasta, kawa, herbata.

Stargard.News był patronem medialnym dzisiejszego wydarzenia.