piłka
Fot. ilustracyjne

Grała IV liga. Dwie drużyny z regionu stargardzkiego wygrały, dwie przegrały

W siedemnastej kolejce spotkań zachodniopomorskiej IV ligi piłkarskiej reprezentanci powiatu stargardzkiego zdobyli sześć punktów. Dwa kluby wygrały, dwa przegrały.

W miniony weekend Polski Cukier Kluczevia Stargard podejmował Wybrzeże Rewal, rezerwy Błękitnych Stargard mierzył się u siebie z Olimpem Gościno, Biali Sądów rywalizowali na swoim terenie z Darłovią Darłowo, Unia Dolice grała w Dygowie z Perłą.

Kibice Kluczevii liczyli na zwycięstwo swojego zespołu z liderem tabeli i pozostanie w walce o awans do III ligi. Stargardzki zespół przegrał jednak mecz na boisku ze sztuczną trawą na stadionie przy ulicy Ceglanej 1:2 i ma już piętnaście punktó mniej niż lider. Kontaktowego gola w 68 minucie strzelił dla gospodarzy Patryk Gil.

Rezerwy Błękitnych pewnie wygrały 5:0. Bramki zdobyli dwie Michał Marczak, po jednej Patryk Błaszczyk, Dawid Wróbel, Daniel Zamiara.

Biali Sądów zwyciężyli 4:2. Gole w drużynie z gminy Dolice zdobyli dwa Grzegorz Magnuski, po jednym Sebastian Inczewski i Radosław Surma.

Unia Dolice przegrała 0:2.

To była ostatnia kolejka spotkań rundy jesiennej i ostatnia w tym roku. To nie oznacza, że nikt już nie zagra. Przed Polskim Cukrem Kluczevią jeszcze zaległe spotkanie w Postominie z Wieżą. Odbędzie się 2 grudnia.

W tabeli Kluczevia jest na czwartym miejscu (33 pkt), Biali na piątym (32 pkt), rezerwy Błękitnych na dziesiątym (19 pkt), Unia na siedemnastym (9 pkt). Na pierwszym miejscu jest Wybrzeże (48 pkt), na drugim Gwardia Koszalin (46 pkt), na trzecim Bałtyk Koszalin (43 pkt). Bałtyk, podobnie jak Kluczevia, ma zaległy mecz.