Badania Jąder
Kobiece i Męskie Zdrowie/Facebook

Jajka pod kontrolą! Kolejna w Stargardzie akcja bezpłatnego badania jąder

W najbliższą sobotę 2 grudnia 2023 roku, w godzinach 10-17, Stowarzyszenie Fizjosport organizuje bezpłatne badania USG jąder oraz testy PSA dla mężczyzn. To część ogólnopolskiej akcji Mosznowładcy. Badania będą w specjalnie przygotowanym mobilnym gabinecie na parterze AquaStar – stargardzkie centrum sportu i rekreacji.

Badania USG jąder przeprowadzą lekarze z Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.
Badanie PSA przeprowadzi Stowarzyszenie „Edukacja – Zdrowie – Aktywność”.

Jak przebiega badanie?
• Badanie USG polega na przyłożeniu głowicy ultrasonografu do worka mosznowego, dzięki czemu lekarz uzyskuje obraz wszystkich tkanek. Na podstawie ich struktury jest w stanie określić nie tylko kwestie związane z nowotworami, ale także m.in. wodniakami czy żylakami. Badania te nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej. Wyniki badania są dostępne od razu. Nie ma możliwości uzyskania opisu badania z uwagi na przesiewowy charakter naszych badań. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości badana otrzymuje wydruk z obrazem zmian. Badania USG jąder wykonujemy u mężczyzn między 18 a 40 rokiem życia.

• Badanie PSA to badanie związane z pobraniem kropli krwi z palca i pozwala ono na określenie, czy poziom PSA jest przekroczony w stosunku do normy, czy też nie. Każda komórka prostaty wydziela pewną ilość PSA do krwi. Jeśli jest on w normie to oznacza, że prostata funkcjonuje prawidłowo. Badania te nie pozwalają na dokładne oznaczenie PSA całkowitego. Do badania nie trzeba być na czczo. Wyniki dostępne są po 10 minutach. Ilość dostępnych testów w ramach każdego wydarzenia jest ograniczona. Badania PSA wykonujemy dla panów powyżej 40 roku życia. Nie ma możliwości uzyskania opisu badania z uwagi na przesiewowy charakter naszych badań.

Informacje dodatkowe:

Nie ma zapisów na badania.
Decyduje kolejność przybycia.


Partnerzy wydarzenia:

INFORMACJE I GRAFIKA: Kobiece i Męskie Zdrowie, Facebook