Debiut Roku
Laureatki nagrody Debiut Roku - panie z Piekarni na żywym zakwasie z prezydentem Stargardu Rafałem Zającem i przewodniczącym Rady Miejskiej w Stargardzie Michałem Bryłą, fot. Emilia Chanczewska

Jako Stargardzki Produkt Lokalny zadebiutował wieśniak orkiszowy oraz cynamonokardamonka

Stargardzka Izba Gospodarcza i Miasto Stargard to organizatorzy Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w piątkowy wieczór, na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Część oficjalna trwała 3 godziny, ta nieoficjalna, integracyjna, znacznie dłużej.

Nagrodę im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku otrzymali: HydraSpecma Sp. z.o.o. oraz Marbud Sp. z o.o. Stargardzkie Przedsiębiorstwo Budowlane.

HydraSpecma specjalizuje się w produkcji komponentów hydraulicznych i montażu takich systemów w maszynach i urządzeniach. Współpracuje ze światowymi producentami, m.in. Volvo Construction Equipment, Cargotec Corporation i Siemens. Jej tradycje sięgają 1918 r. W Stargardzie pierwszy zakład w SPP powstał w 2013 r. Od tego czasu firma stale się rozwija, zwiększając liczbę pracowników i produkcję.

Akurat wczoraj Puls Biznesu napisał, że HydraSpecma chce sprzedać w Stargardzie działkę z halą produkcyjną i magazynem – czytaj TUTAJ.

Marbud i HydraSpecma

Marbud został doceniony przez jury za realizację w Stargardzie nowoczesnego osiedla mieszkaniowego Harmonia Park przy ulicy Podleśnej oraz produkcję materiałów budowlanych i ich eksport do krajów Europy Zachodniej.

Podczas Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości co roku nagradzani są zwycięzcy konkursu organizowanego przez Stargardzką Izbę Gospodarczą. To docenienie dużych firm i tych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

1. Lider Stargardzkiego Biznesu:

  • Bio-Tek Wojciech Woźniak – mikro przedsiębiorstwo,
  • Son Phan Van Złoty Smok – małe przedsiębiorstwo,
  • Filter PHU Marzenna Kłosek – średnie przedsiębiorstwo.

2. Produkt/Usługa Roku 2023

  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe i Produkcji Metalowej M.D. Wid-Bud – produkt – konstrukcje stalowe pod rzeźby dla nowobudowanego parku rozrywki.

3. Inwestor Roku 2023

  • Gips-System Bieleninik Spółka Jawna

4. Eksporter Roku 2023

  • EcoReadyBath sp. z o.o.

Stargardzki Produkt Lokalny:

  • Spółdzielnia socjalna Rzemiosło – Piekarnia na żywym zakwasie – wieśniak orkiszowy (chleb na zakwasie) oraz cynamonokardamonka (długo fermentująca, wegańska drożdżówka z cynamonem i kardamonem) – kategoria Debiut Roku. Nasza reklama Piekarni, na Facebooku Stargard.News, była hitem! Zobacz TUTAJ. 🙂
  • DOMI Dominik Gajewski – kawa speciality z Kitiko Coffee Roastery Palarnia Kawy Stargard,
  • Bagietka S.C. Piekarnia – Ciastkarnia Ryszard Wieczorek, Miłosz Gryza – chleb pełnoziarnisty produkowany od 24 lat.

Stargardzka Izba Gospodarcza przyznała jak co roku nagrodę w konkursie na najlepszą pracę dyplomową w Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Laureatką została Klaudia Korsak, która napisała o wpływie inflacji na funkcjonowanie gospodarstwa domowego w latach 2018-2022. Nagrodę w wysokości 1500 zł ufundowała stargardzka spółka Bio Star, na scenie wręczył ją prezes Bio Staru Sebastian Szwajlik.

Po raz pierwszy w Stargardzie oficjalnie gościł nowy wojewoda zachodniopomorski, Adam Rudawski. Wspominał swój związek z naszym miastem: przed laty, przez pół roku prowadził kino w DKK Stargard.

wojewoda

„Nowe perspektywy miasta” oraz film podsumowujący rok 2023 w Stargardzie przedstawił prezydent Stargardu Rafał Zając.

Rafał Zając

Na gali zaśpiewał świetny wokalista Łukasz Drapała, któremu towarzyszyli pianista Piotr Matysik i gitarzysta Maciej Papalski. Wystąpili z akustycznymi aranżacjami znanych przebojów z repertuaru Eltona Johna, Phila Collinsa, Queen, Amy Winehouse, Adele, The Animals.

Łukasz Drapała (rocznik 1981) pochodzi z Reska, a do szkoły średniej chodził w Stargardzie. Wspominał ze sceny naukę w „starym ogólniaku” i przepraszał nauczycieli za to, że nie był łatwym uczniem.

Łukasz Drapała

Wykład i prezentację pt. „Powiewy gospodarczego optymizmu dla Stargardu” przedstawiła prof. Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.

Aneta Zelek

Część oficjalna na dużej scenie SCK trwała 3 godziny, stargardzcy przedsiębiorcy integrowali się jeszcze znacznie dłużej…

duża scena

INFORMACJE o nagrodzonych: stargard.eu, (ech)