Jan Gumuła
Jan Gumuła na sesji Rady Miejskiej w czerwcu 2022 r., po odznaczeniu Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, fot. Emilia Chanczewska

Jan Gumuła po wielu latach odszedł z MPK Stargard. Zmiana prezesa także w PEC Stargard

Od dzisiaj Jan Gumuła nie jest już prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie. Zastąpił go Andrzej Haftman, dotychczasowy prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Informację o zmianach personalnych w stargardzkich spółkach miejskich przekazał dzisiaj Urząd Miejski w Stargardzie.

– Po 32 latach kierowania transportem publicznym w Stargardzie Jan Gumuła kończy pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji – informuje magistrat. – Od 1 sierpnia prezesem MPK jest Andrzej Haftman, dotychczasowy szef Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Jak informuje magistrat, prezes Jan Gumuła wystąpił o skrócenie swojej kadencji w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, a jego wniosek został przyjęty. Porozmawialiśmy dziś z byłm już prezesem MPK Stargard.

– Coś się zaczyna, coś się kończy – powiedział nam dziś Jan Gumuła. – O mojej decyzji zadecydowały względy osobiste. Nie żałuję ani jednego dnia przepracowanego w MPK. Spędziłem tam ponad 32 lata. Teraz będę przyglądał się z boku, jak działa spółka. Nie będzie mi to obojętne. Będę zwracał uwagę, jakie autobusy się pojawiają, jak są zabezpieczeni w przewozy pasażerowie. To zawsze było dla mnie najważniejsze.

Jak się dowiedzieliśmy, Jan Gumuła nie będzie tylko z boku przyglądał się temu, co dzieje się w Stargardzie. Były już wieloletni prezes MPK Stargard zostanie pełnomocnikiem prezydenta Stargardu do spraw Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Jan Gumuła i Rafał Zając
Jan Gumuła i Rafał Zając, fot. Emilia Chanczewska

Jana Gumułę na stanowisku prezesa MPK Stargard zastąpił Andrzej Haftman, który przychodzi tam z innej miejskiej spółki. Był on prezesem PEC Stargard.

– Nowym prezesem MPK został Andrzej Haftman, człowiek z niezwykle wysokimi kompetencjami i ogromnym doświadczeniem zawodowym, który dał się poznać jako sprawny menedżer – czytamy w informacji Urzędu Miejskiego w Stargardzie. – Stargardzianin przez ponad 6 ostatnich lat był szefem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wcześniej zajmował stanowiska dyrektorskie w Energetyce Szczecińskiej i Enea.

zarząd PEC
Od prawej siedzą Andrzej Haftman i Tadeusz Franas, fot. Emilia Chanczewska

Jak informuje stargardzki magistrat, Andrzeja Haftmana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Stargardzie zastąpił dotychczasowy jego zastępca do spraw techniczno-eksploatacyjnych Tadeusz Franas. Obecnie zarząd PEC Stargard jest dwuosobowy. Wiceprezesem ds. ekonomicznych w tej spółce pozostał Przemysław Łysoń.