prokuratura jesień
Prokuratura Rejonowa w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Jest akt oskarżenia dla sprawcy rozboju w Marianowie. Grozi mu do 12 lat więzienia

Sprawa prowadzona była w Prokuraturze Rejonowej w Stargardzie. Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozboju. Doszło do niego w Marianowie 19 lutego 2023 roku.

Jak ustalono, sprawca poruszając się rowerem po miejscowości Marianowo podjechał do pokrzywdzonej i poprosił o papierosa. Gdy ta odmówiła, zszedł z roweru, podszedł do niej i używając przemocy przewrócił na ziemię. Następnie przytrzymując pokrzywdzoną zażądał portfela z pieniędzmi – informuje prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Pokrzywdzona zaprzeczyła jakoby była w posiadaniu portfela, wskazała natomiast, że ma telefon komórkowy. Sprawca zabrał telefon wartości 1200 zł i oddalił się.

Pokrzywdzona kobieta na szczęście nie doznała obrażeń. Zabrany w wyniku rozboju telefon zdołano odzyskać.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju.

– Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie – dodaje prokurator Piotr Wieczorkiewicz. – Podejrzany przyznał się do zarzuconego mu czynu. Nie był dotąd karany.

Za przestępstwo rozboju grozi kara od 2 aż do 12 lat więzienia.