łącznik
Fot. Emilia Chanczewska

Jest gotowe nowe przejście między SP 3 a dawną SP 2

Urząd Miejski w Stargardzie poinformował dziś o zakończonej budowie łącznika między dwoma budynkami Szkoły Podstawowej nr 3, na ulicy Limanowskiego 7 i 9.

Chodzi o zewnętrzne przejście między budynkiem przy Limanowskiego 7, w którym już od ponad 75 lat działa SP 3 a budynkiem przy Limanowskiego 9, który obecnie także należy do tej szkoły, a przed laty było tam Gimnazjum nr 2, a jeszcze wcześniej Szkoła Podstawowa nr 2.

Wewnętrzne przejście między tymi budynkami istniało, z pierwszego budynku szło się przez hol, korytarzykiem przy toaletach, następnie szatniach sportowych, dalej korytarzem przy szatni drugiego budynku do jego holu. Było to niewygodne, kręte, wąskie i ciemne przejście. Teraz powstało komfortowe przejście zewnętrzne.

Łącznik powstał wzdłuż sali gimnastycznej. Ma okna, dzięki którym do środka dostaje się sporo naturalnego światła. Uczniowie i nauczyciele wygodnie przejdą nim między budynkami trójki. Budowa łącznika kosztowała prawie 700 000 zł – informuje dziś UM Stargard. – To nie koniec prac w SP 3. Szykujemy się do naprawdę dużej inwestycji w tej placówce. Ocieplenie ścian, remont dachu, montaż paneli fotowoltaicznych, wymiana okien i remont sal lekcyjnych. To tylko część robót, które zostaną wykonane. Mogą kosztować nawet 7 500 000 zł.