Andrzej Kaczyński zasłużony w Stargardzie
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Kaczyński wyróżniony w Stargardzie. Otrzymał honorową odznakę

Odznakę honorową „Za Zasługi dla Turystyki” otrzymał Andrzej Kaczyński, od 26 lat prezes stargardzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Wyróżnienie Andrzejowi Kaczyńskiemu wręczył prezydent Stargardu Rafał Zając podczas wtorkowej sesji rady miejskiej w Stargardzie. Andrzej Kaczyński jest prezesem stargardzkiego oddziału PTTK od 1997 roku, a do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego należy od 1968 r.

– To wyróżnienie jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem – cytuje wypowiedź Andrzeja Kaczyńskiego strona internetowa miasta Stargard. – Z radością przyjmuję wszystkie gratulacje, ale jednocześnie mam ochotę powiedzieć: chodźmy zaraz na spacer, na rajd, działajmy, przeżyjmy coś razem. Turystyka jest ze mną odkąd pamiętam i cieszę się, że przekazuję tę pasję kolejnym pokoleniom. Wszyscy mogą z nami chodzić – na wycieczkach świetnie radzą sobie zarówno dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, jak i emeryci. Jest wiele miejsc, do których chętnie wracam, ale moim ulubionym kierunkiem zawsze są góry.

Andrzej Kaczyński zasłużony w Stargardzie
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Jak informują miejscy urzędnicy ze Stargardu, Andrzej Kaczyński „od wielu lat propaguje turystykę i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Jest organizatorem wielu rajdów, wycieczek i akcji zachęcających do odkrywania ciekawych miejsc w naszym mieście, a także w okolicznych miejscowościach”. Stargardzianin organizuje także rajdy dla dzieci i młodzieży we współpracy ze szkołami.

– Andrzej Kaczyński jest też inicjatorem akcji „Aktywna szkoła w turystyce”, którą już od 11 lat realizuje we współpracy z miastem – czytamy na stronie internetowej miasta Stargard. – Przez ten czas w wydarzeniu wzięło udział około 16 000 uczniów.

Andrzej Kaczyński zasłużony w Stargardzie
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Panie Andrzeju, gratulacje! Zachęcanie młodych ludzi do wyjścia z domów, zostawienia konsol do gier, komputerów i smartfonów wydaje się mieć coraz większą wartość. Zwłaszcza kiedy dodatkowo odkrywają Stargard i jego okolice.

Rafał Zając, prezydent Stargardu na swoim profilu fejsbukowym