Karambol na Kwiatowej
Fot. Emilia Chanczewska

Karambol na Kwiatowej. Sprawca był pijany, prowadził skradzioną wywrotkę

W niedzielę 12 czerwca 2022 roku, około godziny 8 rano, doszło do zdarzenia drogowego przy ulicy Kwiatowej w Stargardzie. Kierujący ciężarowym mercedesem staranował dwa osobowe auta i busa.

Stargardzka policja od razu ujęła sprawcę zdarzenia, który próbował uciekać z miejsca kolizji. Zgubił przy tym czerwonego japonka i uszkodził sobie nogę. Był nietrzeźwy.

Prowadzony przez niego mercedes wjechał na chodnik, przestawiając i rozbijając zaparkowane tam trzy pojazdy: osobowego opla i mazdę oraz busa marki fiat.

Przyjmujemy właśnie zawiadomienie o przywłaszczeniu z terenu firmy w Stargardzie i krótkotrwałym użyciu ciężarowego pojazdu – informuje Stargard.News podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – 32-letni obywatel Ukrainy dokonał zaboru mercedesa i na ulicy Kwiatowej w Stargardzie uszkodził trzy inne auta, po czym chciał się oddalić. Przeskakując przez płot ranił się w nogę, stąd krew na ulicy. Policjanci ujęli go po pościgu. Odmówił badania alkotestem, pobrana mu została krew do badania. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Zanim sprawca trafił do policyjnego aresztu KPP Stargard, zespół ratownictwa medycznego zawiózł go do stargardzkiego szpitala.

Mężczyzna trafił do szpitala z urazem stopy – informuje Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Właściciel wywrotki marki mercedes od policji dowiedział się, że pojazd ten został mu skradziony sprzed firmy i że kierujący nim spowodował kolizję. To stargardzka firma budowlana zajmująca się robotami drogowymi.