Wystawa Janusz Hućko

Klimatyczne malarstwo na wystawie w Galerii Sztuki Brama

Ostatni czwartek miesiąca? Wernisaż w Bramie Wałowej! 31 sierpnia 2023 roku, o godzinie 18, w Galerii Sztuki Brama prowadzonej przez Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych Brama rozpocznie się otwarcie wystawy pt. „Poza wyobraźnią”. Swoje obrazy pokaże Janusz Hućko.

Janusz Hućko urodzony w 1967 roku w Krośnie, ukończył Politechnikę Rzeszowską. Rysunki i szkice przewijały się u niego od najmłodszych już lat prawdopodobnie pod wpływem programu TV „Piórkiem i węglem”, malowaniem obrazów zajął się już w dorosłym życiu. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice olejnej ukierunkowane w stronę surrealizmu, szukając tym samym ciągłej drogi wyrażania siebie.

Przełomową w jego twórczości okazała się wystawa Zdzisława Beksińskiego w Muzeum Sanok. Od tej pory w pracach uwidacznia się surrealistyczne postrzeganie świata, a jego malarstwo jest odbiciem pojawiających się niejednokrotnie wizji nakładających się narracją na odbieranie rzeczywistości, gdzie coraz częściej ukrywa za kotarą nanoszonych farb własny świat.

Malarstwo jego, to nieustanny proces rozwoju cały czas doskonali swój warsztat malarski, dlatego też w 2023 roku ukończył podyplomowe studia na Uczelni Łukaszewski w Warszawie kierunek Malarstwo i Historia Sztuki. Obrazy J. Hućko znajdują się w kolekcjach prywatnych.

INFORMACJE: artinhouse.pl

Wystawa Brama sierpień
SSMSP Brama

Wstęp na czwartkowy wernisaż i do Galerii Sztuki Brama działającej w zabytkowej Bramie Wałowej przy końcu ulicy Chrobrego w Stargardzie, jest wolny.