Festyn Sportowy dla Seniorów
Pamiątkowe zdjęcie na koniec, fot. Jan Balewski

Koła PZERiI z Ińska, Chociwla i Wapnicy na podium IV Festynu Sportowego dla Seniora w Stargardzie

W środę 30 sierpnia 2023 roku już po raz czwarty oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie zaprosił inne koła rejonowe z naszego powiatu do udziału w IV Festynie Sportowym dla Seniora.

Festyn odbył się w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Poprowadził go stargardzki wodzirej Norbert Śliwa. Seniorzy rywalizowali w kilku różnych sportowych konkurencjach. Były też występy artystyczne – zaśpiewał chór Płomienne Serca, na gitarze zagrał i zaśpiewał Andrzej Kokos Kosko.

Wśród gości nie zabrakło Ewy Sowy, zastępczyni prezydenta miasta, współpracującej na co dzień ze stargardzkimi seniorami.

W roli gospodyni zadebiutowała Bożena Łandziak, która 28 czerwca 2023 roku, podczas Rejonowego Zjazdu Delegatów PZERiI w Stargardzie, wybrana została nową przewodniczącą PZERiI w Stargardzie. Zastąpiła Wandę Wysocką, która funkcję tę sprawowała przez 20 lat (2003-2023).

Pierwsze miejsce zajął O.R. PZERiI Ińsko, drugie O.R. PZERiI Chociwel, trzecie O.R. PZERiI Wapnica. Na czwartym miejscu były drużyny z oddziałów w Dobrzanach i w Stargardzie.

Przewodnicząca O.R. PZERiI Stargard podpisała dyplomy razem z sekretarzem i skarbnikiem.

Współorganizatorami festynu był Powiat Stargardzki i Miasto Stargard.

TUTAJ galeria zdjęć z festynu, autorstwa Jana Balewskiego.