Edward Kosmal na Agro Pomeranii 2022
Edwarda Kosmala spotkaliśmy na Agro Pomeranii 2022 w Barzkowicach, Fot. Emilia Chanczewska

Kolejny radny ze stargardzkiego regionu zasiadł w sejmiku. To Edward Kosmal

Dziś, na sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Edward Kosmal złożył ślubowanie. Wszedł do Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Komisji Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony Środowiska, której został wiceprzewodniczącym.

Marcin Przepióra, na co dzień dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie, czyli ekonomika, kandydujący w 2014 roku na urząd prezydenta Stargardu, radny niezrzeszony oraz Ireneusz Rogowski, były stargardzki starosta, obecnie prezes zarządu Enei, związany z Prawem i Sprawiedliwością – to do tej pory byli dwaj stargardzianie w sejmiku.

Dziś dołączył do nich Edward Kosmal, inżynier rolnik z podstargardzkiego Tychowa. Zasilił klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Edward Kosmal ma 68 lat. Jest przewodniczącym i aktywny działaczem NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Przed laty był przewodniczącym Rady Gminy Stargard i radnym Rady Powiatu Stargardzkiego. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP i odznaką honorową „Zasłużony dla rolnictwa”.

Zmiana w sejmiku jest wynikiem rezygnacji Pawła Muchy z pełnienia mandatu radnego województwa.

Prezydent RP Andrzej Duda z dniem 1 września 2022 r. powołał Pawła Muchę na członka Zarządu Narodowego Banku Polskiego jednocześnie odwołując go z funkcji swojego doradcy społecznego.

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym, na wakujące miejsce zostaje powołany kandydat, który w wyborach samorządowych do sejmiku w 2018 uzyskał kolejno największą liczbę głosów.

Radny Edward Kosmal złożył podczas dzisiejszej sesji ślubowanie.

Edward Kosmal radnym sejmiku.
Fot. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego

Jak informuje sejmik na swoich „socialach”, zaszły dziś zmiany także w składach sejmikowych komisji.

Nowy radny Edward Kosmal został członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz członkiem i jednocześnie wiceprzewodniczącym Komisji Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony Środowiska.

Stargardzki radny Ireneusz Rogowski – członkiem i jednocześnie wiceprzewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.