Błękitni Stargard Unia Swarzędz
Fot. Grzegorz Drążek

Koniec sezonu Błękitnych Stargard. Lepiej było na wyjazdach niż u siebie

W ostatnim meczu sezonu 2022/2023 w grupie 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard bezbramkowo zremisowali z Unią Swarzędz.

Spotkanie rozegrane zostało w sobotę, 17 czerwca na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

Kibice nie oebjrzeli wczoraj goli na stargardzkim stadionie. Błękitni i Unia podzielili się punktami. A to oznacza, że stargardzki zespół nie wyprzedził w tabeli swojego rywala z ostatniego spotkania. Była taka szansa, ale Błękitni musieli ten mecz wygrać.

Stargardzki zespół nie miał w tym sezonie szans powalczyć o awans do II ligi, ale i od dłuższego czasu nie musiał obawiać się degradacji do IV ligi. Błękitni zgromadzili 42 punkty i uplasowali się na dwunastym miejscu. Szesnasta Jarota Jarocin ma dziewięc punktó mniej, a to pierwszy zespół, który jest w strefie degradacji. Nie utrzymałsię także Bałtyk Gdynia, a wcześniej z rozgrywek wycofała się Unia Janikowo.

Błękitni wygrali dziesięć meczów w sezonie, dwanaście zremisowali, dwanaście przegrali. Strzelili 46 goli, a rywale strzelili im 45. Stargardzki klub lepiej grał na wyjazdach niż u siebie. Na swoim terenie wygrał trzy spotkania, na obcych boiskach zwyciężył siedem razy.

Awans do II ligi z grupy 2 III ligi wywalczyła Olimpia Grudziądz, która zgromadziła 76 punktów, o siedem więcej niż drugie rezerwy Pogoni Szczecin.