Bieg poligonowy
Fot Grzegorz Drążek

Lubisz biegać? Lubisz wyzwania? Pokonaj przeszkody na poligonie

16 lipca odbędzie się Szarża Ułańska, czyli bieg z przeszkodami po stargardzkim poligonie. Po raz pierwszy pobiegną także dzieci.

To będzie czwarta edycja tego wyjątkowego biegu. Licząca 6 kilometrów trasa, wyznaczona na terenie poligonu jednostki „białych koszar”, usiana jest przeszkodami. Uczestnicy będą się wspinać, czołgać, skakać, brodzić.

Szarża Ułańska odbędzie się w sobotę, 16 lipca 2022 roku. Obowiązuje wpisowe. Koszt udziału w biegu open to 40 złotych.

W tym roku, po raz pierwszy, wprowadzamy wyścigi dzieci

Joanna Rumińska, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie

Biegi dzieci będą na dystansie 400 i 800 m. Tutaj także obowiązuje wpisowe. Wynosi 15 zł. Zgłoszenia elektroniczne do wszystkich biegów prowadzone są do 12 lipca do godziny 23.59 na stronie internetowej www.biegnijmy.pl/zapisy. Przewidziane są także zapisy w dniu zawodów, o ile będą wolne miejsca. Na dzisiaj na liście startowej jest około 130 osób. Limit startujących 200 osób.

Wydarzenie odbędzie się na terenie poligonu od strony ronda Jeńców Stalagu IID. Organizatorami są OSiR Stargard, 12 Brygada Zmechanizowana, 14 Batalion Ułanów Jazłowieckich. W czasie trwania zawodów odbywać się będzie festyn, na którym będzie można między innymi oglądać z bliska sprzęt wojskowy.

Program zawodów

  • godz. 8 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 10 – start biegu dzieci rocznik 2011 i młodsze
  • godz. 10.20 – start biegu dzieci rocznik 2007-2010
  • godz. 11 – start biegu open