Bursa serce
Fot. Facebook/Powiat Stargardzki

Mają w bursie serce. Jedni zrobili, drudzy pomalowali

W Bursie Szkolnej w Stargardzie jest już metalowy pojemnik w kształcie serca. Wrzucając do niego plastikowe nakrętki będzie można brać udział w akcjach charytatywnych.

Metalowy pojemnik w kształcie serce, do którego będą wrzucane plastikowe nakrętki w ramach akcji charytatywnych, powstał w Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie.

– Kosz w kształcie serca został wykonany nieodpłatnie podczas zajęć praktycznych prowadzonych przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu, Ryszarda Sztubę oraz Dawida Sawickiego wraz z uczniami III klasy mechanicznej branżowej oraz IV klasy technikum mechanicznego – wyjaśniają powiatowi urzędnicy stargardzkiego starostwa.

Jak dalej czytamy w informacji na profilu fejsbukowym Powiatu Stargardzkiego, konstrukcja serca na nakrętki wykonana została z profili zamkniętych i siatki. To także zostało zrobione w stargardzkim CKZ. W akcję zaangażował się także Andrzej Giera, właściciel Warsztatów Metalowych w Lipniku. To tam bezpłatnie pomalowany metodą proszkową został pojemnik na nakrętki.

Bursa szkolna serce
Małgorzata Rybicka i Henryk Szymczak. Fot. Facebook/Powiat Stargardzki

Serce na nakrętki już jest w Bursie Szkolnej na placu Majdanek. Dyrektor tej placówki, Małgorzata Rybicka odebrała je od Henryka Szymczaka, dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w Stargardzie.