Patrycja Mróz wernisaż
SSMSP BRAMA

Malarstwo stargardzianki Patrycji Mróz na nowej wystawie Bramy

Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych Brama zaprasza do galerii w Bramie Wałowej przy końcu ulicy Chrobrego w Stargardzie na kolejny wernisaż. Rozpocznie się w najbliższy czwartek 24 sierpnia o godzinie 18. Wstęp wolny.

SSMSP Brama, cieszące się już 30-letnią historią działalności, nie ustaje w swoich staraniach propagowania sztuk plastycznych. Co miesiąc odbywają się organizowane przez nie wernisaże nowych, interesujących wystaw. Tym razem swoje prace w Galerii Sztuki Brama przedstawi młoda zdolna artystka malarka ze Stargardu, Patrycja Mróz, członkini Bramy. Wystawa nosi tytuł „Magia przyrody”. Zapytaliśmy autorki, co będzie można na niej podziwiać?

Patrycja Mróz
SSMSP BRAMA

Tematyka obrazów dotyczy przyrody, która nas otacza. Oprócz szczegółowego studium krajobrazu wykonanych techniką akwarelową i pastelą, zaprezentuje świat bajkowych postaci takich jak leśne skrzaty i elfy. Mam na celu przenieść widza ze świata rzeczywistego do świata baśni. Chciałabym też pokazać piękno otaczającej nas przyrody i jej zmienności w czasie. Swoje prace kieruję nie tylko do dorosłych odbiorców, również do dzieci. Dlatego też chciałabym serdecznie zaprosić wszystkich tych, którzy chcieliby na moment zatrzymać się w czasie i poobcować ze sztuką. Do zobaczenia już w czwartek o godzinie 18:00 w naszej siedzibie Stargardzkich Miłośników Sztuk Plastycznych Brama w Bramie Wałowej w Stargardzie!

Patrycja Mróz, autorka prac na nowej wystawie

Wernisaże w Bramie Wałowej to nie tylko spotkanie ze sztuką – malarstwem, fotografią, rysunkiem, ale także okazja do ciekawych spotkań towarzyskich przy muzyce na żywo i poczęstunku przygotowanym przez mecenasów sztuki. Tym razem wernisaż uświetni mini koncert muzyczny w wykonaniu Andrzeja Kosko i Jarosława Sadowskiego pt. „Akustycznie”. Wstęp do Galerii Sztuki Brama jest bezpłatny.

Otwarcie wystawy prac podopiecznych Ludmiły Sabadini