Hanna Michalska Żurych
W środku Hanna Michalska-Żurych, na zakończeniu ubiegłorocznych letnich warsztatów SAIE nad Miedwiem, fot. Emilia Chanczewska

Maluje od 15 lat. Jubileuszowa wystawa Hanny Michalskiej-Żurych w PSM Stargard

Sekcja Plastyczna Inspiracje UTW Stargard zaprasza we wtorek 9 maja 2023 roku, o godzinie 18.30, na wernisaż malarstwa Hanny Michalskiej-Żurych, który odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Stargardzie.

Otwarcie jubileuszowej wystawy zatytułowanej „15 lat minęło” rozpocznie koncert młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Stargardzie. Wstęp wolny.

Hanna Michalska Żurych

Hanna Michalska-Żurych z Zieleniewa w gminie Kobylanka jest absolwentką Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Od roku 2010 uczestniczy w warsztatach artystycznych organizowanych przez Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej – SAIE. Odtąd maluje pod kierunkiem Wandy Toma-Żychniewicz (grupa plastyczna „Bohema” przy Szczecińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, na zdjęciu z prawej).

Należy do Sekcji Plastycznej Inspiracje Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie, do Szczecińskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich „Pod Masztami” i do Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej SAIE.

Maluje pejzaże, architekturę, martwe natury, kwiaty. Stosuje techniki olej, akryl, akwarela, pastele, techniki mieszane.

Dzięki udziałowi w plenerach malarskich ciągle uczy się nowego spojrzenia na dany temat, nowych sposobów malowania. Prace Hanny Michalskiej-Żurych prezentowane są na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Wiele z nich znajduje się w zbiorach prywatnych w Polsce, Czechach i Francji.

Mówi, że malowanie jest dla niej miłością, przyjaźnią i pasją.