Krzyś Warsiński
Krzyś Warsiński

Mały Krzyś z Ińska nie żyje

Mimo ogromnego zaangażowania rodziny, bliskich, wielu ludzi dobrej woli, nie udało się niestety uratować życia 2,5-letniego Krzysia Warsińskiego z Ińska. Chłopczyk zmarł w sobotni wieczór, 14 października 2023 roku. Smutną wiadomość przekazali dziś rodzice Krzysia, Sandra Kurlej i Łukasz Warsiński z Ińska.

Miał zaledwie 2,5 roczku, a ostatni rok spędził w szpitalach i lekarskich gabinetach. Krzyś zachorował na neuroblastomę IV stopnia, groźny nowotwór atakujący dzieci.

Rodzice, rodzina, przyjaciele robili wszystko co w ich mocy, by Krzyś wyzdrowiał. W ostatnich miesiącach chłopczyk leczony był w szpitalu w Hiszpanii. Bliscy ratunku szukali u lekarzy na całym świecie, niestety na ostatnim etapie choroby spotykali się z odmową.

Na rzecz Krzysia organizowanych było bardzo wiele akcji charytatywnych, festynów, licytacji, konkursów, zbiórek. Nagłaśnianych także przez Stargard.News. Na platformie SiePomaga.pl udało się zebrać aż 4,5 mln zł. Niestety medycyna okazała się bezsilna.

Trudno przyjąć informację, przekazaną dziś przez niezwykle dzielnych rodziców Krzysia. Jest nam bardzo przykro. Do końca wierzyliśmy, że… – tak jak nazywała się grupa licytacyjna – „Mały Krzyś kontra rak! Ta historia nie może się tak skończyć!” Prosimy o przyjęcie serdecznych kondolencji.

🖤Nasz Aniołek jest już w niebie🖤

Wczoraj o godzinie 22.50 Krzyś wziął ostatni oddech i wyruszył do bram Niebios, aby żyć wiecznie w Naszych sercach 🖤

Krzysiu, bądź Tam szczęśliwy a Nam wyślij siłę abyśmy mogli przetrwać bez Ciebie🖤

Kochamy Cię Synku, na zawsze🖤

Rodzice

Krzysia żegnają także władze Ińska.

Nekrolog władz Ińska

Dziś, w niedzielę 15 października, także w Stargardzie obchodzone jest smutne święto, Dzień Dziecka Utraconego.