operacja

Maratończyk Stanisław Kaczmarczyk ze Stargardu przeszedł niecodzienną operację

Reprezentant Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki i miasta Stargard na arenie europejskiej, biegający maratony w Finlandii i Hiszpanii, 65-letni Stanisław Kaczmarczyk przeszedł pierwsze w historii szpitala wojewódzkiego laparoskopowe usunięcie pęcherza.

Wyjątkowy pacjent i niecodzienna operacja – informuje Pomorze Zachodnie News.

Pan Stanisław ma 65 lat, regularnie morsuje, przebiegł blisko 50 maratonów i chce głośno mówić o tym, jak ważna jest profilaktyka nowotworowa i że nie warto bać się wizyty u urologa. Ten dzielny pacjent opuścił już Szpital Wojewódzki w Szczecinie – Arkońska i Zdunowo, gdzie lekarze laparoskopowo usunęli mu pęcherz. Był to pierwszy taki zabieg w historii oddziału urologii ogólnej i onkologicznej SPWSZ!

– Maratończyka trudno złamać! Będzie dobrze! Jeszcze wiele km przed nami! – komentuje na Facebooku SZWLA klubowy kolega, Sebastian Łukaszewski.

Po operacji Stanisława Kaczmarczyka odbył się jeszcze jeden taki zabieg. Pacjentem, któremu laparoskopowo usunięto pęcherz, była osoba po wcześniejszym przeszczepieniu wątroby.

Laparoskopowa cystektomia (usunięcie pęcherza moczowego) to nie jedyny mało inwazyjny zabieg urologiczny wykonywany przez specjalistów SPWSZ.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: Pomorze Zachodnie News