Zarzeczny Bukartyk

Mariusz Zarzeczny zagrał z Piotrem Bukartykiem na Pol’and’Rock

Wczoraj w nocy, w naszym województwie – na terenie lotniska w Czaplinku, zakończył się wielki muzyczny 29 Pol’and’Rock Festival, organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, prowadzony przez Jurka Owsiaka. Stargardzki muzyk zagrał na finał!

Znany pieśniarz, muzyk i kompozytor Piotr Bukartyk i zespół Ajagore tradycyjnie zamknęli, we wczorajszą noc, Pol’and’Rock Festival. Na zakończenie tegorocznej, 29 już edycji „Najpiękniejszego Festiwalu Świata”, zagrali utwór pod tytułem „Z tylu chmur”.

Melodia i słowa utworu „Z tylu chmur” znów pożegnają w niedzielę festiwalowiczów z Dużej Sceny Pol’and’Rock Festival 2023. To już tradycja, której zwyczajnie nie może zabraknąć. Każdego roku Piotr Bukartyk, wraz z wybranymi uczestnikami warsztatów muzycznych prowadzonych przez artystę, tworzy oprawę oficjalnego zakończenia Najpiękniejszego Festiwalu Świata – informowali wcześniej organizatorzy. – Piotr Bukartyk to wieloletni przyjaciel Fundacji WOŚP i stały gość Pol’and’Rock Festival, gdzie od 13 lat, co roku wraz z warsztatową grupą utalentowanych wokalistów i instrumentalistów przygotowuje aranż utworu, który niekwestionowanie stał się festiwalowym hymnem.

Na scenie z Piotrem Bukartykiem i zespołem Ajagore był m.in. stargardzki muzyk, wokalista i harmonijkarz Mariusz Mario Zarzeczny i jego przyjaciel grający na skrzypcach.

Zarzeczny Bukartyk

Nie było to ostatnie spotkanie Mariusza Zarzecznego z Piotrem Bukartykiem w tym roku…

– 21 października Piotr Bukartyk grał będzie na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, a ja wystąpię jako jego support – zapowiada Mariusz Zarzeczny.

Mariusz Zarzeczny to stargardzki wokalista, harmonijkarz, absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie – magister sztuki w zakresie edukacji muzycznej. Laureat nagrody prezydenta – animator – twórca kultury w Stargardzie. Występuje od 2010 r. na scenie Woodstockowej Pol’and’Rockowej z Piotrem Bukartykiem. Supportował i występował na jednej scenie m.in. właśnie z Piotrem Bukartykiem, Damianem Ukeje, Marylą Rodowicz, Katarzyną Nosowską, Piotrem Banachem, Grzegorzem Kupczykiem, Wojciechem Hoffmannem, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Jaryczewskim (Oddział Zamknięty), Andrzejem Piasecznym, IRĄ, BaiKą, Stachurskim, z zespołem Zielone Żabki, After Blues, Romanem Puchowskim, Maleo Reagge Rockers, Sexbombą, Lady Pank czy Kultem.