warsztaty harmonijkowe
Stargardzki muzyk Mariusz Mario Zarzeczny, na zorganizowanym przez siebie Rockowisku w Piwnicy TPS, fot. Emilia Chanczewska

Coś nowego! W Stargardzie będzie można pouczyć się gry na ustnej harmonijce

We wrześniu br. w Stargardzie odbędą się bezpłatne warsztaty harmonijkowo-wokalne. Zaprasza Stargardzkie Centrum Kultury, w ramach projektu „Pod Gwiazdami – pamięci artystów, którzy odeszli” dofinansowanego przez ministerstwo kultury.

– Startują darmowe warsztaty harmonijkowo-wokalne! Zapisz się już dzisiaj! – informuje Maciej Dura-Pomarański ze Stargardzkiego Centrum Kultury. – Warsztaty trwać będą od 5 września do 5 października. Ich finałem będzie koncert na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Zapisy trwają do końca sierpnia. Uczestnikom zapewniamy harmonijki ustne. Koszt: 0 zł! Liczba miejsc ograniczona!

Kto poprowadzi warsztaty?

Bartosz Łęczycki – jeden z przodujących i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie i najlepszy w Polsce. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski „Koledzy” (2007) oraz Waglewski Fisz Emade „Męska Muzyka” (2008). Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w naszym kraju. Rocznie prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą.

Mariusz Zarzeczny – stargardzianin, wokalista, harmonijkarz. Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie – magister sztuki w zakresie edukacji muzycznej. Laureat nagrody Prezydenta Stargardu: animator, twórca kultury. Występuje cyklicznie od 2010 roku na scenie Woodstockowej Pol’and’Rockowej w Kostrzynie nad Odrą z Piotrem Bukartykiem.

Nasi czytelnicy na Facebooku Stargard.News dopytują o rozkład zajęć.

– Pierwsze 3 tygodnie 2 razy w tygodniu, a przed koncertem finałowym, codziennie przez 5 dni – odpowiada Mariusz Zarzeczny. – Czyli od 5 września do 1 października 2 razy w tygodniu, a od 2 października do 5 codziennie. W piątek 6 października koncert finałowy. Zajęcia będą po południu, na pewno tak, by każdy po swoich codziennych obowiązkach znalazł czas.