Feniks Boguszów
Fot. Feniks Pesta Stargard

Medalowe dziewczyny z Feniksa Stargard. Trener chwali je za walki

Pięć medali zdobyły reprezentantki Feniksa Pesty Stargard podczas dużych międzynarodowych zawodów zapaśniczych Heros Lady Open w Boguszowie-Gorcach.

Zawody odbyły się w dniach 1-3 grudnia. Wystartowały zawodniczki reprezentujące kluby z różnych stron Polski i z zagranicy. Startowały zapaśniczki z ponad 20 państw. W tym gronie było sześć reprezentantek Feniksa Pesty Stargard, które wywalczyły pięć medali.

Wyniki zawodniczek Feniksa Pesty Stargard:

  • Maja Pawlikowska (39 kg) – srebrny medal
  • Sandra Piechocka (42 kg) – srebrny medal
  • Mirosława Diachyna (57 kg) – brązowy medal
  • Zuzanna Sokołowska (50 kg) – brązowy medal
  • Michalina Wrzeszcz (33 kg) – brązowy medal
  • Zoja Król (46 kg) – poza podium

– Wszystkie dziewczęta zasługują na pochwalę, jeżeli chodzi o walki – podsumowuje start reprezentantek Feniksa Pesty Mariusz Kucharczyk, trener tego klubu na profilu fejsbukowym Feniksa Pesty Stargard. – Każda miała inny cel. Część debiutowała, cześć walczyła o złoto. Szczególnie zadowolony jestem z walk Zuzi. Stoczyła dojrzałe walki, a walka o brąz z zawodniczką Litwy była na wysokim poziomie. Mirka trochę nie słuchała założeń taktycznych w półfinale, co kosztowało ją przegraną, pomimo prowadzenia 13:6. Zrehabilitowała się w walce o brąz. Maja piękne walki, jednak w finale holenderka nie dała jej szansy, wiemy nad czym pracować. Debiutantka Michalina, brawa za postawę i piękną walkę o brąz.