Promyk
Fot. Ośrodek Wypoczynkowy Promyk w Ińsku

Miejsce z duszą nad jeziorem Ińsko. Rodzinna atmosfera, domowa kuchnia

Zastanawiasz się, gdzie spędzić urlop, gdzie wybrać się na weekend z dziećmi, gdzie wyskoczyć na kilka dni ze znajomymi, gdzie zorganizować wesele czy zjazd integracyjny, w tym rodzinny? Przyjedź do Ośrodka Wypoczynkowego Promyk w Ińsku.

Ińsko znane jest z czystego jeziora. To wizytówka Pojezierza Ińskiego i całego powiatu stargardzkiego. Nad tym właśnie jeziorem znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy Promyk. Od 1998 roku prowadzi go Stanisława Szulc.

– To rodzinny ośrodek, prowadzony przez trzy pokolenia – podkreśla pani Stanisława, którą spotkaliśmy w ośrodku w towarzystwie córki Katarzyny. W kuchni wciąż rządzi Babcia Jasia☺️. – Mam nadzieję, że są też takie same relacje z naszymi Gośćmi. Jak tylko możemy w czymś pomóc, doradzić coś, to chętnie to robimy.

W komentarzach osób, które odpoczywały w Promyku, przeważają opinie, że panuje tutaj właśnie taki rodzinny klimat, że jest tu fajnie „jak u cioci”, „jak u babci”.

Staramy się, by nasi Goście cieszyli się pobytem u nas i liczę, że po wyjeździe miło nas wspominają oraz będą do nas powracać

Stanisława Szulc, właścicielka Ośrodka Wypoczynkowego Promyk w Ińsku

W Promyku można wynająć domki czteroosobowe i sześcioosobowe. Wystarczy przejść parę kroków i jest się nad jeziorem. Promyk urokliwie graniczy z rezerwatem Kamienna Buczyna. Leży wśród drzew i zieleni.

– Raj na ziemi dla osób, którym zależy na ciszy, spokoju, długich spacerach przy linii jeziora, ogniskach i łapaniu oddechu od zgiełku życia codziennego – można wyczytać na stronie internetowej OW Promyk. – Naszym gościom oferujemy bogato wyposażone domki, jak i smaczne jedzenie.

Na to ostatnie warto zwrócić szczególną uwagę. Nie wszystkie ośrodki wypoczynkowe mogą pochwalić się swoją kuchnią. W Promyku taka jest, a można z niej korzystać nie tylko w wakacje.

– To restauracja z domową kuchnią – mówi Stanisława Szulc. – W naszej ofercie można znaleźć kilka rodzajów zup, z żurkiem na czele. Dzieci lubią zjeść pomidorową, ogórkową i oczywiście rosół. Są też placki po węgiersku, kluski śląskie, pierogi z mięsem oraz ruskie i to wszystko robione na miejscu. Jest też dostępna smażona ryba z naszego jeziora. Istnieje możliwość zamówienia dań wegetariańskich i bezglutenowych.

Goście mogą zdecydować się na pobyt w Promyku zarówno z wyżywieniem, jak i bez. Szczegóły znajdują się na http://www.owpromyk.pl/, http://owpromyk.com/, https://www.facebook.com/PromykInsko

– Zapraszam do przyjazdu do nas na wypoczynek – zachęca Stanisława Szulc. – To bardzo klimatyczne miejsce. To miejsce z duszą. Do Ińska zapraszam przez cały rok; tu zawsze jest pięknie.

Ośrodek Wypoczynkowy Promyk w Ińsku organizuje zielone szkoły, zjazdy rodzinne, imprezy okolicznościowe, w tym wesela, bankiety.

Ińsko położone jest centralnie pomiędzy Stargardem (40 km), Drawskiem Pomorskim (25 km), Łobzem (25 km), Szczecinem (80 km), Gorzowem Wielkopolskim (98 km), Kołobrzegiem (100 km). Nad jeziorem jest plaża, można wypożyczać kajaki, rowery wodne. Trzy lata temu otwarta została wieża widokowa, z której można spojrzeć na Pojezierze Ińskie z wysokości około 30 metrów.

– Z całego serca zapraszam do odwiedzin – zachęca do wizyty w Ośrodku Wypoczynkowym Promyk Stanisława Szulc.