nowa droga w stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Nowa droga w Stargardzie cała otwarta. Jedna, długa prosta z jednej strony miasta na drugą

Można już jeździć całą nową drogą, będącą miejskim odcinkiem obwodnicy północnej Stargardu, od ronda 15 Południk przy ulicy Szczecińskiej do ulicy Orzeszkowej, po drodze przejeżdżając pod wiaduktem na ulicy Składowej.

Ta część miejskiego odcinka obwodnicy północnej Stargardu powstawała w kilku etapach. Ostatnim był fragment drogi w ciągu ulicy Hanzeatyckiej, od ronda przy osiedlu Chopina do skrzyżowania z ulicą Stralsundzką. Ten fragment został już otwarty. Wczoraj przejechaliśmy tamtędy.

Stargard zyskał drogę, która łączy wjazd do miasta od strony Szczecina z terenami po drugiej stronie miasta, w rejonie ulicy Orzeszkowej. Patrząc od strony wjazdu do Stargardu, na trasie jest rondo 15 Południk przy ulicy Szczecińskiej, rondo przy osiedlu Chopina, rondo przy ulicy Usługowej, rondo przy ulicy Podleśnej. Trasa prowadzi w pobliżu terenów mniejszego stargardzkiego parku przemysłowego i pod wiaduktem przy ulicy Ceglanej.

Cała droga to jedna, długa prosta. Po obu stronach jezdni są chodniki, a po jednej stronie ścieżka rowerowa. Wybudowano kolektor deszczowy, sieć kanalizacyjną, posadzono drzewa i krzewy, zrobiono oświetlenie. To ostatnie jednak wczoraj, po godzinie 22.30, kiedy przejeżdżaliśmy tamtędy, nie działało, ani na najnowszym fragmencie drogi, ani na dwóch innych jej fragmentach.

TUTAJ nagranie ze środowego (24.06) wieczora.

Mieszkańcy zwracają uwagę na brak ławek przy drodze.

– Wszystko dobrze! Tylko na całej długości nie ma żadnej ławki po obu stronach! Jechałem wczoraj i żadnego odpoczynku nie można zrobić, bo po prostu nie ma gdzie sie zatrzymać? Musi ktoś o tym też pomyśleć dla bezpieczeństwa podróżujących tą trasą! – skomentował nasze wczorajsze nagranie z przejazdu nową drogą w Stargardzie na fanpejdżu Facebook/Stargard.News jeden z naszych czytelników.

Potwierdzam tę informację. Jedyne ławki, jakie są na całej długości nowej drogi, to te na przystankach autobusowych. Piesi i rowerzyści robią sobie tam postoje. Ruch pieszych i rowerzystów jest tam całkiem spory, jak na rejon Stargardu i przebieg trasy. Widać, że mieszkańcy wybierają to miejsce na spacery i jako trasę do biegania i jazdy na rowerze.

Wraz z otwarciem najnowszego fragmentu drogi w ciągu ulicy Hanzeatyckiej, otware zostało połączenie tej drogi z ulicą Polską.

Stargard ma jeszcze do wykonania miejski odcinek obwodnicy północnej prowadzący od ulicy Orzeszkowej w kierunku drogi wojewódzkiej 106 i drogi krajowej 20. Kolejne odcinki tej obwodnicy mają wykonać zarządy tych dróg. Cała obwodnica północna połączy Stargard od ronda 15 Południk z węzłem Święte drogi ekspresowej S10.