Ulica Szczecińska
Fot. Grzegorz Drążek

Mieszkańcy czekają na to od lat. Będzie nowy chodnik na ulicy Szczecińskiej

Niezwłocznie ma się rozpocząć przebudowa chodnika na odcinku ulicy Szczecińskiej i trzech zatok autobusowych w tym samym rejonie Stargardu. Jest już podpisana umowa z wykonawcą robót.

Informację na temat inwestycji przekazał Powiat Stargardzki. Na taką wiadomość od lat czekają mieszkańcy, którzy wielokrotnie dopominali się o remont zniszczonego, nierównego chodnika na odcinku ulicy Szczecińskiej, od strony poczty w kierunku stacji paliw. Między innymi na wrześniowym spotkaniu z prezydentem Stargardu, na temat planowanej przebudowy osiedla Zachód, mieszkańcy dopytywali także o sytuację na ulicy Szczecińskiej. Jak podkreślają mieszkańcy, remont tego chodnika jest pilnie potrzebny. No to wreszcie zostanie zrobiony.

To inwestycja finansowana po równo przez samorząd powiatowy i miejski.

– Starosta Iwona Wiśniewska wraz z Ireną Agatą Łucką, członkiem zarządu Powiatu Stargardzkiego, podpisały umowy z firmą BudPak Paweł Szubert – informują powiatowi urzędnicy.

W ramach podpisanych umów przebudowany zostanie chodnik przy ulicy Szczecińskiej, od poczty do stacji paliw, przebudowane zostaną zatoki autobusowe na przystankach przy przychodni „Zachód”, przy ulicy Wieniawskiego i przy ul. Moniuszki.

– Wyboru oferty dokonano w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – informuje stargardzkie starostwo. – Termin rozpoczęcia realizacji umów został określony jako niezwłoczny po podpisaniu umowy. Termin zakończenia prac zaplanowany został do pierwszej połowy grudnia bieżącego roku.

Przebudowa trzech zatok autobusowych kosztować ma około 550 tysięcy złotych, a remont chodnika – 450 tys. zł.

Powyższe inwestycje są finansowane w 50 procentach przez Powiat Stargardzki oraz w 50 procentach przez Miasto Stargard.

Powiat Stargardzki