obwodnica polnocna
Fot. Grzegorz Drążek, archiwum

Można się wypowiedzieć i dowiedzieć o obwodnicy północnej

Dziś, w czwartek 23 marca, w sali 111 w Urzędzie Miejskim, od godziny 16.15, jest spotkanie dotyczące budowy kolejnego fragmentu obwodnicy północnej. Zainteresowani tematem mogą przyjść podyskutować.

– Na początku lutego zakończyła się budowa pierwszego odcinka obwodnicy – od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej – przypomina Urząd Miejski w Stargardzie. – Trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kolejnego fragmentu, w ciągu ul. Hanzeatyckiej, od ul. Stralsundzkiej do ul. H. Wieniawskiego.

Podczas dzisiejszego spotkania z projektantem będzie można poznać szczegóły planowanej inwestycji, przedstawić sugestie i uzyskać odpowiedzi na pytania.

– To odpowiedni moment na zgłaszanie uwag. Jest wystarczająco dużo czasu, żeby mogły zostać uwzględnione w ostatecznym projekcie – podkreślają miejscy urzędnicy.

Obwodnica ma zacząć się na ul. Hanzeatyckiej, od ronda w pobliżu dawnego Tesco, ul. Wieniawskiego, Usługową, połączyć z wybudowanym odcinkiem na ul. E. Orzeszkowej i dalej do granic miasta.

– To pozwoli tysiącom aut dziennie omijać przejazd przez centrum. Docelowo obwodnica włączona będzie do fragmentu przygotowywanego przez GDDKiA i łączącego drogi krajowe nr 20 i 10 – informuje UM Stargard. – Dzięki temu korzyści odczują zmotoryzowani i piesi mieszkańcy osiedli Zachód i Chopina, ale także Śródmieścia. Nową drogą pojadą m.in. ciężkie transporty ze Stargardzkiego Parku Przemysłowego i terenów po ZNTK.

INFORMACJE: stargard.eu