elektryczny solaris w MPK Stargard
Fot. MPK Stargard

MPK Stargard testuje elektrycznego solarisa

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie, w czwartek 16 listopada 2023 roku z zajezdni wyjechał autobus elektryczny Solaris Urbino 12 electric. Będzie kursował po ulicach Stargardu przez tydzień.

Jak podkreśla MPK, pasażerowie będą mogli poznać zalety podróżowania niskoemisyjnym autobusem, a pracownicy MPK przetestować jego sprawność i zasięgi, by poznać możliwości związane z wykorzystaniem elektromobilnych rozwiązań w transporcie miejskim.

Model Urbino 12 wyposażony jest w baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności 528 kWh. Umożliwia ona przejechanie około 350 km. Ładowanie może odbywać się za pomocą standardowej wtyczki plug-in lub za pomocą pantografu umieszczonego na dachu pojazdu.

Autobus wyposażony jest w urządzenia wspomagające kierowcę, m.in. system MobilEye Shield+, który ostrzega prowadzącego o przeszkodach w tzw. martwych polach. System akustyczny AVAS imituje dźwięk silnika spalinowego przy niskich prędkościach, informując o nadjeżdżającym pojeździe. Wnętrze ma nowoczesne oświetlenie LED oraz wydajną klimatyzację.

Zapraszamy do podróżowania elektrycznym Solarisem oraz dzielenia się opiniami na naszym profilu na Facebooku – zachęca stargardzkich pasażerów MPK.

INFORMACJE I ZDJĘCIE: MPK Stargard