latarnie
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Na 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty w Stargardzie montują nowe uliczne lampy

Wzdłuż ulicy 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty i na Placu Targowym w sumie stanie niebawem w sumie 39 ledowych, jasnych i energooszczędnych, latarń.

– Trwa montaż słupów oświetleniowych na ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty. Będą tam 32 zupełnie nowe latarnie – poinformował dziś Urząd Miejski w Stargardzie. – Z kolei na Placu Targowym przybędzie 7 lamp. To przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo stargardzian, ale i większy komfort dla pieszych, kierowców i rowerzystów.

Potrzeby w zakresie wymiany oświetlenia są spore, ale cały czas dużo inwestujemy w nowe latarnie. Właśnie ruszył ich montaż na 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty, a za chwilę rozpocznie się na placu Targowym. Jeszcze w wakacje energooszczędne lampy będą postawione też na pięciu ulicach Starego Miasta.

Rafał Zając, prezydent Stargardu

Koszt wszystkich prac to ponad 470 000 zł. Całość powinna być gotowa najpóźniej jesienią. Miasto zapowiada przy okazji następną dużą inwestycję, związaną z oświetleniem stargardzkich ulic. Tym razem na starówce.

Ponad 55 nowych latarń będzie na Starym Mieście, wzdłuż ul. W. Łokietka, Mieszka I, Pocztowej, Płatnerzy i Złotników. Prace na starówce powinny się rozpocząć już w sierpniu, a ich wartość to ponad 1 200 000 zł – szacuje UM Stargard.

Informacje i zdjęcia: UM w Stargardzie