Bałagan dworzec PKP Stargard
Fot. Grzegorz Drążek

Niefajne widoki w drodze na pociąg w Stargardzie

W centrum Stargardu, na terenie przy dworcu kolejowym i wiadukcie, od dawna panuje bałagan. Są chętni do śmiecenia, nie ma chętnych do sprzątania.

Chodzi o tereny kolejowe w rejonie centrum Stargardu. Śmietnisko powstało przy wejściu na peron 1 dworca PKP. Nieporządek jest także przy wiadukcie i pod nim.

W Stargardzie od kilku lat trwa inwestycja PKP PLK związana z modernizacją linii kolejowej, remontem peronów dworcowych i przebudową wiaduktów. Mieszkańcy niejednokrotnie poruszali temat bałaganu w rejonie prowadzonych prac i przy dworcu. Ludzie wyrzucają rozmaite śmieci. I wygląda na to, że nikt z tym nie próbuje walczyć. Nie ma też chętnych do zrobienia porządku.

– Jeśli ktoś myślał, że na święta zostanie to posprzątane, to się mylił – mówi jeden z mieszkańców, który zwrócił uwagę na bałagan przy dworcu i wiadukcie w centrum Stargardu. – Było śmietnisko przed świętami, jest i po świętach.

W pobliżu wejścia na peron 1 dworca kolejowego pietrzą się stery śmieci. Walają się one na trawniku w kierunku wiaduktu. Natomiast pod wiaduktem walają się różne opakowania, butelki. Stoją tam kosze na śmieci, które nie są do końca wypełnione, natomiast obok nich walają się śmieci.