BMW
Fot. pixabay.com

Nocne popisy na Szczecińskiej. Za kierownicą BMW siedział młody pirat

Mieszkańcy Stargardu często narzekają na bardzo szybkie i bardzo głośne jazdy, które młodzi ludzie urządzają nocą ulicami Wyszyńskiego, Szczecińską i nie tylko. Jeden z młodych amatorów takich rozrywek został właśnie zatrzymany i surowo ukarany przez stargardzką drogówkę. Przy okazji utrwalając stereotyp o bezmyślności kierujących BMW…

Do zatrzymania przez policjantów ze stargardzkiej drogówki młodego pirata w BMW doszło w czwartek 1 września, kilkanaście minut przed północą, na ul. Szczecińskiej. Siedzący za kierownicą 21-latek przekroczył dozwoloną prędkość aż o 107 km na godzinę!

Przeprowadzony pomiar wskazał 157km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 – informuje mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych.

PISALIŚMY KILKA DNI TEMU: 20-latek gnał BMW po Szczecińskiej. Został surowo ukarany przez policję

KPP Stargard Speed
Fot. KPP Stargard

Regularnie przypominamy o wysokich karach, jakie od początku roku grożą kierowcom łamiącym przepisy ruchu drogowego, szczególnie te dotyczące ograniczeń prędkości. Niestety, niektórzy wciąż nie traktują poważnie tych informacji, a o tym, że policjanci nie mają pobłażania wobec piratów drogowych przekonują się w trakcie kontroli drogowej.

mł asp. Justyna Siwarska