Graffiti ulica Szkolna ArtFestiwal Stargard
Fot. Grzegorz Drążek

Nowe graffiti w Stargardzie. Pociąg EN57 wjeżdża na stację kolejową

Gotowy jest już malunek na murze wykonywany w ramach ArtFestiwalu Stargard 2023. Graffiti przedstawia pociąg zmierzający w kierunku stacji Stargard.

Graffiti ma czterech autorów. To CESKI, DEFO, SNK i RASM. Malunek przedstawia pociąg wjeżdżający na stację Stargard. Prace trwały dłużej niż przez weekend. Rozpoczęły się kilka dni wcześniej, a zakończyły w poniedziałkowy wieczór 29 maja.

– To nie byle jaki pociąg, a EN57, najbardziej klasyczna z enek – podkreśla CESKI. – Chyba wielu z nas pamięta te pociągi i niejeden razy nimi jeździła. EN57 ma swój klimat.

Pociągi elektryczne EN57 były produkowane do lat dziewięćdziesiątych XX wieku i wielu stargardzian także nimi jeździło, przede wszystkim na trasie Stargard – Szczecin.

Na murze, należącym do prywatnej posesji, której właściciele zgodzili się na wykonanie na nim graffiti, wymalowano cztery wagony. Każdy z autorów graffiti namalował po jednym, podpisując się na nich.

Pociąg zmierza do stacji Stargard, która rzeczywiście, patrząc z tego miejsca ulicy Szkolnej, jest kawałek dalej w tym właśnie kierunku. Jest też napis informujący, że graffiti powstało w ramach ArtFestiwalu Stargard 2023.

CESKI