amfiteatr logo
lewej Rafał Zając, prezydent Stargardu, z prawej grafik Piotr Hofman, autor logo, fot. Piotr Styczewski, UM Stargard

Nowy amfiteatr ma logo. Jego autorem jest grafik z SCK, Piotr Hofman

„Lekkość i nowoczesność, przy jednoczesnym zachowaniu architektonicznego charakteru” – taka jest koncepcja logo nowo powstającego amfiteatru w Stargardzie. Zaprojektował je Piotr Hofman.

– Rafał Zając, prezydent Stargardu wraz z kolegium doradczym zaakceptował propozycję loga amfiteatru w Stargardzie. Autorem jest Piotr Hofman, grafik Stargardzkiego Centrum Kultury i absolwent Grafiki Projektowej Akademii Sztuki w Szczecinie – informuje dziś Maciej Dura-Pomarański, rzecznik prasowy Stargardzkiego Centrum Kultury. – Za chwilę zostanie uruchomione konto na Facebooku amfiteatru w Stargardzie, na którym informować będziemy o planowanych wydarzeniach. Przed nami koncertowe otwarcie amfiteatru, Stargard Festiwal ’24 oraz wiele innych wydarzeń.

Autor loga, Piotr Hofman ma 28 lat. To grafik, rysownik i malarz ze Stargardu. W 2021 ukończył grafikę projektową na Wydziale Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie. Od 2022 roku pracuje w Stargardzkim Centrum Kultury. W szczególności interesuje go projektowanie znaku oraz plakatu.

amfiteatr logo
Logo, Piotr Hofman

W procesie projektowania eksplorowałem różne koncepcje bazujące między innymi na charakterystycznym kształcie dachu nowego obiektu. Jedną z opcji było również nawiązanie do diamentu, na którym wzorowany był kształt starego amfiteatru, oraz którego kontur odnaleźć można właśnie w nowym dachu.

Ostatecznie jednak wybór padł na logo mniej dosłowne. W nowym projekcie ważne było postawienie na lekkość i nowoczesność, przy jednoczesnym zachowaniu architektonicznego charakteru.

Kształt nawiązuje do nowego zadaszenia sceny, zaś wykorzystana kolorystyka jest odniesieniem do drewnianych elementów, obecnych zarówno na zewnątrz, jak i w korytarzach oraz salach konferencyjnych. W dodatku powielone linie przywodzą na myśl elementy konstrukcyjne obiektu, rzędy siedzeń lub też fale dźwiękowe.

Przygotowane wersje kolorystyczne pozwalają na zastosowanie logo na różnych kolorach tła, mając w szczególności na uwadze dobre współgranie z burgundowym odcieniem kultury w mieście.

Piotr Hofman, grafik, autor projektu

W maju ubiegłego roku Piotr Hofman miał pierwszą wystawę swoich grafik, z nieszablonowym wernisażem na Małej Scenie SCK. Relacja Stargard.News w tekście niżej: