Monocle

O Stargard.News i o Stargardzie w londyńskim Monocle

Przed miesiącem, 26 maja 2023 roku, Stargard.News miał rocznicę od ogłoszenia startu. Dzień później ukazała się publikacja o naszym portalu i o mieście w międzynarodowym magazynie Monocle.

Gdy na adres naszego portalu przyszedł email z Londynu, z redakcji Monocle – globalnego magazynu poświęconego projektowaniu, urbanistyce, kulturze i biznesowi oraz sieci radiowej, z prośbą o udzielenie wywiadu o naszej pracy, pomyśleliśmy że to chyba jakieś żarty.

W drugiej kolejności pojawiła się myśl, że to sprawka londyńskiego współpracownika Stargard.News, prowadzącego naszego Twittera stargardzianina Sebastiana Drążka (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa 😉 ), mieszkającego od prawie ćwierć wieku w Londynie. On jednak zapewnia, że nie!

W emailu z londyńskiej redakcji Monocle było napisane, że „Co tydzień, w ramach naszego weekendowego biuletynu, zwracamy uwagę na wartościowe lokalne gazety i stacje radiowe na całym świecie oraz rozmawiamy z ich redaktorami i menedżerami. Natknąłem się na redakcję stargardzką w Internecie i pomyślałem, że idealnie pasuje do naszego działu Outpost News. Byłoby wspaniale podzielić się swoją pracą z naszą globalną siecią 65 000 subskrybentów cyfrowych.”

Z pomocą Sebastiana opowiedzieliśmy o swojej pracy.

Tekst w Monocle ukazał się dzień po naszych pierwszych urodzinach, czyli dokładnie przed miesiącem, 27 maja 2023 roku. Można go zobaczyć TUTAJ.

Zastosowane przez redakcję Monocle skróty spowodowały, że musimy wyjaśnić jedną rzecz. Przywołana historia z porwanym dzieckiem to nie publikacja ze Stargard.News, ale jedno z najmocniejszych wspomnień z ponad 20 lat pracy Grzegorza Drążka. Dotyczy zdarzenia z początku 2002 roku.

W każdym razie, publikacja w Monocle to dla nas miłe wyróżnienie i niespodziewany prezent z okazji rocznicy działania. 🙂

Magazyn Monocle został uruchomiony w 2007 roku, by dostarczać informacji na temat spraw globalnych, biznesu, kultury, projektowania i wielu innych. Skierowany jest do globalnej społeczności czytelników poszukujących możliwości i doświadczeń poza granicami swoich krajów. Monocle jest wydawane 10 razy w roku w centralach w Londynie i w Zurychu, sprzedaje ponad 80 000 egz. na numer i obecnie ma już 65 000 subskrybentów.