Obchody
WCR Stargard

Stargard. Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Kolejny rok z rzędu na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Reymonta 26 w Stargardzie odbędą się nocne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mieszkańcy mogą tam się dostać specjalnym autobusem MPK.

Uroczystości związane z 83 rocznicą wybuchu II wojny światowej rozpoczną się w czwartek 1 września o symbolicznej godzinie 4:45.

Na cmentarzu wojennym zaplanowano pokaz świetlno-muzyczny – informuje Urząd Miejski w Stargardzie. – Obchodom 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej towarzyszyć będzie wojskowa oprawa z salwą honorową. Jak co roku na grobach spoczywających tam żołnierzy zapłoną również znicze. Mieszkańcy okolicy muszą liczyć się z tym, że w czwartek od 4:45 z cmentarza będą dochodzić odgłosy związane z wydarzeniem. Całość powinna zakończyć się około godziny 6.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przygotowało dodatkowy autobus, który w czwartek 1 września o godzinie 4:20 wyruszy ze Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przez ul. Wyszyńskiego, Wojska Polskiego i Brzozową.

Po zakończeniu uroczystości dodatkowy autobus wyruszy w trasę powrotną z przystanku Reymonta – cmentarz do centrum przesiadkowego. Szczegółowy rozkład i wskazówki dojazdu dla mieszkańców osiedli na grafice:

rocznica wybuchu ii wojny swiatowej 2022 rozklad mpk
MPK Stargard

W ramach obchodów 83 rocznicy wybuchu II wojny św. w okolicy Bramy Pyrzyckiej stanie wystawa plenerowa „Wrzesień 1939. Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji” przygotowana przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Można ją będzie oglądać przez cały wrzesień – jak informuje stargardzki magistrat.