pociągi Stargard Szczecin
Stacja Stargard

Od 10 marca nowe połączenia kolejowe na trasie Szczecin – Stargard

Od niedzieli 10 marca 2024 roku, w dni powszednie, kursować będą 4 nowe pary pociągów na odcinku Szczecin – Stargard – Szczecin, zapowiedział dziś marszałek naszego województwa.

Wszystko wskazuje na to, że od 10 marca na linii Szczecin – Gryfino – Szczecin w dni powszednie kursować będzie 6 nowych par pociągów oraz 4 nowe pary na odcinku Szczecin – Stargard – Szczecin – poinformował właśnie Olgierd Geblewicz, zachodniopomorski marszałek.

Większa liczba połączeń do Goleniowa, Stargardu i Gryfina wynika z rozwoju infrastruktury Szczecińskiej Kolejki Metropolitalnej i dodatkowego zaangażowania finansowego tych samorządów w partycypacji kosztów finansowania połączeń kolei regionalnej.

Pomorze Zachodnie News

Od poniedziałku 19 lutego br. na trasie Szczecin – Gryfino – Szczecin kursuje już dodatkowa para pociągów. Połączenie finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

– Odpowiadając na liczne sygnały mieszkańców o potrzebie poprawy skomunikowania Gryfina ze Szczecinem w godzinach porannych, w celu zwiększenia możliwości dojazdu do pracy w Gryfinie oraz w Szczecinie, a także dojazdu młodzieży do szczecińskich szkół i uczelni, od poniedziałku, 19 lutego br., uruchomiona została dodatkowa para pociągów łączących Szczecin z Gryfinem, zapewniających dojazdy w godzinach postulowanych przez mieszkańców – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

INFORMACJE: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego