Stargard ja się nie ścigam
Fot. Martyna i Rafał Fotografia Stargard

Oni się nie ścigali w Stargardzie. Ostatnie spotkanie tej grupy w parku Chrobrego

W środowy wieczór grupa biegaczy i chodziarzy z kijkami po raz ostatni spotkała się w parku Chrobrego na spotkaniu pod szyldem „Stargard. Ja się nie ścigam”.

W środowy wieczór grupa biegaczy i chodziarzy z kijkami po raz ostatni spotkała się w parku Chrobrego na spotkaniu pod szyldem „Stargard. Ja się nie ścigam”.

Dzisiaj o godzinie 19 zebrało się 31 osób na spotkaniu numer 300 pod szyldem „Stargard. Ja się nie ścigam”. Jubileusz był jednocześnie zakończeniem tej inicjatywy. Grupa oficjalnie została po dzisiejszym spotkaniu rozwiązana.

Co tydzień w środę, od ponad 6 lat, przy fontannie u wejścia do parku Chrobrego spotykali się biegacze i chodziarze z kijkami, by wspólnie, pod szyldem „Stargard. Ja się nie ścigam” pokonać trasę w tym parku Jak sama nazwa mówiła, nie chodziło o ściganie, a o aktywne spędzanie czasu.

Stargard ja się nie ścigam w parku
Fot. Grzegorz Drążek

Zanim dzisiaj po raz ostatni pod tym szyldem uczestnicy spotkania wyruszyli na trasę w parku Chrobrego, inicjator utworzenia tej grupy wyjaśnił przyczyny jej rozwiązania.

– Stargard. Ja się nie ścigam to nie tylko przygoda z bieganiem, to są również przyjaźnie, koleżeństwa, które tutaj zawarliśmy – mówił Grzegorz Rybaczuk. – My wszyscy się tutaj spotkaliśmy, my wszyscy się tutaj poznaliśmy i większość z nas utrzymuje kontakt. To było wspaniałe sześć i pół roku, trzysta spotkań. Z przyczyn tylko i wyłącznie osobistych, ponieważ ja za moment będę pracował w innym mieście, daleko od Stargardu, Andrzej będzie zajmował się również innymi projektami i po prostu nas zabraknie w środę. Nie będziemy mogli się już z wami tutaj spotykać. To nie znaczy, że nie możecie sami tutaj być w środę o 19 i wspólnie pobiegać. Zachęcamy was bardzo mocno. My też, jeśli będziemy w Stargardzie, jeśli ja będę w Stargardzie, to będziemy uczestniczyć w takich spotkaniach. Bardzo wam dziękujemy. Wspaniała przygoda.

Stargard ja się nie ścigam
Fot. Martyna i Rafał Fotografia Stargard

Uczestniczy dzisiejszego spotkania podziękowali Grzegorzowi Rybaczukowi i Andrzejowi Ościakowi za ich działalność w grupie „Stargard. Ja się nie ścigam”. Następnie, niespełna kwadrans po godzinie 19, grupa 31 osób wyruszyła dzisiaj po raz ostatni pod szyldem „Stargard. Ja się nie ścigam” na trasę w parku Chrobrego.