Pożar na ulicy Chrobrego
Fot. Mariusz Kuleczko

Pali się opuszczona kamienica przy ulicy Chrobrego! Zdjęcia

Dziś, w poniedziałek 12 września 2022 roku, tuż przed godziną 19 stargardzcy strażacy zostali powiadomieni o pojawieniu się ognia w opustoszałej kamienicy stojącej na rogu ulicy Chrobrego i Portowej.

3 zastępy strażaków pojechały do gaszenia pożaru kamienicy przygotowanej do rozbiórki przy ul. B. Chrobrego – takie zgłoszenie zgłoszenie mieliśmy około godziny 19 – mówi mł. bryg. Paweł Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Trwa akcja gaśnicza.

Jak mówi już po jej zakończeniu Paweł Różański z KP PSP, podpalone zostały śmieci w pomieszczeniu na I piętrze opuszczonego budynku. Nikomu nic się nie stało.

Stargardzkie TBS nie będzie realizowało inwestycji na nieruchomościach przy ul. Chrobrego 12, 14, 16. Będą one przedmiotem zbycia, razem z sąsiednimi nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy – Miasta Stargard. Obecnie nieruchomości przygotowywane są do zbycia. Zakładamy, że takie działanie umożliwi realizację rewitalizacji całego kwartału zabudowy ograniczonego ulicami Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Garncarską oraz kanałem Młyńskim.

Stargardzkie TBS, kwiecień 2021 r.
Pożar na ul. Chrobrego
Fot. Mariusz Kuleczko