Panattoni TEDI Stargard
Fot. Panattoni Europe

Panattoni sprzedał magazyn w Stargardzie inwestorowi z Niemiec. Działać w nim będzie firma TEDi

Panattoni, największy w Europie deweloper i inwestor kapitału na rynku nieruchomości przemysłowych oraz logistycznych, sprzedał obiekt wybudowany w Stargardzie, z którego korzystać będzie firma TEDi. Budynek o powierzchni 87 000 m kw. został kupiony za 53 mln euro przez niemieckiego inwestora z siedzibą w Dortmundzie.

Deweloper sfinalizował transakcję sprzedaży obiektu BTS (build-to-suit, obiekt magazynowy projektowany i budowany dla dedykowanego odbiorcy), realizowanego w Stargardzie, z którego korzystać będzie firma TEDi – niemiecka sieć detaliczna obejmująca ponad 2700 sklepów w całej Europie. Obiekt o powierzchni 87 tys. m kw. trafił w ręce niemieckiego inwestora. Firma zyskała świeżo ukończoną inwestycję, wyposażoną w szereg zrównoważonych rozwiązań, m.in. w zakresie energooszczędności, takich jak kompleksowe olicznikowanie czy pomiar mediów z podziałem na poszczególne instalacje, a także redukcji zużycia wody, na przykład dzięki wodooszczędnej armaturze sanitarnej.

Powstała w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii znajdującym się przy ulicy Metalowej w Stargardzie.

Sfinalizowana transakcja obiektu BTS potwierdza zarówno apetyt na „zielone” inwestycje, jak i ogromny potencjał drzemiący w regionie zachodniopomorskim, dostrzegany przez inwestorów – mówi Dorota Jagodzińska, Managing Director z Panattoni. – Stargard to kluczowy ośrodek w regionie, który pozwala na sprawne dotarcie do rynków skandynawskich, a także licznych zachodnioeuropejskich, w tym Niemiec czy Holandii.

Rynek zachodniopomorski jest jednym z pierwszych w kraju, który przekroczył milion m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Region korzysta z doskonałego położenia, m.in. z bliskości północno-zachodniej granicy oraz Portu Szczecin-Świnoujście, który tylko w pierwszej połowie 2022 roku pozwolił obsłużyć 17,5 mln ton towarów, zwiększając zeszłoroczne wyniki. Po nowoczesną powierzchnię przemysłową w atrakcyjnej lokalizacji inwestorzy sięgają coraz chętniej.

inf. pras., oprac. (ech)