Ślubowanie w KPP Stargard
Fot. KPP Stargard

Para nowych policjantów zasiliła szeregi KPP Stargard

Dziś, w piątek 17 czerwca 2022 roku, na sali konferencyjnej stargardzkiej komendy, odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów, kobiety i mężczyzny.

Słowa roty wypowiedzieli w obecności I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie podinsp. Michała Jaskulskiego, który pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji – relacjonuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa, służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

Nowi policjanci najbliższe miesiące spędzą w Szkole Policji w Słupsku.

Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej, a także będą doskonalić swoje umiejętności strzeleckie – wyjaśnia Justyna Siwarska. – Po zakończeniu całego szkolenia zasilą szeregi stargardzkiej komendy.

Policja przypomina, że wciąż trwa nabór do służby. Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty w Zespole Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przy ul. Warszawskiej 29.