Patrycja Szot mistrzostwa świata kettlebell juggling
Fot. ze zbiorów Patrycji Szot

Patrycja Szot mistrzowsko żongluje ciężarami. 7 medali mistrzostw świata stargardzianki z Warszawy

Pochodząca ze Stargardu Patrycja Szot z powodzeniem wzięła udział w mistrzostwach świata w kettlebell juggling, czyli żonglerce siłowej. Zdobyła siedem medali.

Patrycja Szot mistrzostwa świata kettlebell juggling
Fot. ze zbiorów Patrycji Szot

Patrycja Szot była bohaterką dwudziestego ósmego odcinka naszego cyklu „Stargard z pasją”. Opowiadała w nim o swoim zamiłowaniu do kettlebell juggling, czyli żonglerki siłowej. W Polsce dyscyplina ta dopiero się rozwija, ale są kraje, w których uprawia ją już sporo osób.

Urodzona w Stargardzie Patrycja Szot, która mieszka teraz w Warszawie, jest jedną z osób, które rozwijają kettlebell juggling w Polsce. W naszym tekście sprzed pół roku mówiła o tym, że chciałąby wystąpić w zawodach World Games Kbjuggling w Chiclana de la Frontera w prowincji Kadyks w Hiszpanii. I zrealizowała ten cel. Z sukcesami.

– Na przełomie września i października w Chiclana odbyły się mistrzostwa świata w Kbjuggling – informuje Patrycja Szot. – W piątek było uroczyste otwarcie, połączone z ważeniem zawodników, w cudownym miejscu Museum Wina i Soli w Chiclana.

Jak mówi pani Patrycja, zawody rozgrywano przez dwa dni.

– Pierwszego dnia zrobiliśmy classic juggling oraz power juggling, niedziela to freestyle battle, best trick oraz halfmaraton – wyjaśnia Patrycja Szot. – Ja przygotowana byłam tylko do dwóch konkurencji, natomiast finalnie wzięłam udział we wszystkich pięciu. Jest ryzyko, jest zabawa.

Patrycja Szot zdobyła siedem medali mistrzostw świata w żonglerce siłowej.

– W classic juggling zajęłam drugie miejsce pobijakąc swój rekord z europejskich mistrzostw z 2021 roku – informuje Patrycja Szot. – W power juggling, czyli z cięższym kettlem, w moim przypadku ważącym 12 kilogramów, zdobyłam złoto, nie upuszczając kettla przy trzydziestu elementach występu. Pozostałe konkurencję to drugie miejsca. Jestem bardzo zadowolona z wyników i całej imprezy. Oby częściej i więcej zwolenników Kbjuggling.

Wyniki Patrycji Szot:

  • classic Juggling – 2 miejsce
  • powerjuggling – 1 miejsce
  • freestyle battle – 2 miejsce
  • best trick – 2 miejsce
  • halfmaraton – 2 miejsce

Kolejne drugie miejsce zajęłam w ogólnej klasyfikacji kobiet oraz zdobyłam złoto za najlepszy występ bez upadku kettla. Siedem medali, dwa puchary, dziesiątki nowych przyjaźni oraz milion niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Patrycja Szot
Patrycja Szot mistrzostwa świata
Fot. ze zbiorów Patrycji Szot