Legia Spójnia przed play off
Fot. Grzegorz Drążek. W rundzie zasadniczej PGE Spójnia dwa razy pokonała Legię

PGE Spójnia Stargard rozpoczyna play off. Coś wygrać w Warszawie

6 maja PGE Spójnia Stargard rozegra pierwszy mecz ćwierćfinału play off w sezonie 2022/2023. Rywalem stargardzkiego zespołu jest Legia Warszawa.

Rywalizacja w play off toczy się do trzech wygranych spotkań. Pierwsze dwa mecze PGE Spójnia Stargard rozegra w Warszawie, 6 i 8 maja.

W rundzie zasadniczej stargardzki zespół dwukrotnie pokonał Legię. Najpierw w stolicy 71:69, później w Stargardzie 97:80. To jednak warszawski klub uplasował się nieco wyżej w tabeli i dlatego ma przewagę własnego terenu w play off. Legia zakończyła rundę zasadniczą na czwartym miejscu, PGE Spójnia na piątym. Legia wygrała dwadzieścia meczów, PGE Spójnia osiemnaście.

Stargardzki zespół powinien w Warszawie wystąpić już w swoim najmocniejszym składzie. Kilka dni temu ze Startem Lublin nie grali Courtney Fortson i Brody Clarke, a tylko w pierwszej kwarcie wystąpił Barret Benson. Cała trójka to gracze pierwszej piątki.

Celem stargardzkiego klubu przed dwoma pierwszymi meczami w Warszawie jest wygranie choćby jednego spotkania. To zwiększyłoby szansę PGE Spójni na awans do kolejnej rundy play off. Kolejne dwa ćwierćfinałowe mecze planowane są bowiem w Stargardzie, a w stargardzkiej hali PGE Spójnia dobrze się w tym sezonie czuje. W rundzie zasadniczej wygrała u siebie dziesięć z piętnastu spotkań.

Pierwsze spotkanie Legii i PGE Spójni odbędzie się w sobotę, 6 maja. Początek meczu o godzinie 15.30. Płatna transmisja internetowa na Emocje.tv