Stargard Spójnia Legia
Fot. Grzegorz Drążek. W rundzie zasadniczej PGE Spójnia pokonała Legię dwukrotnie

PGE Spójnia Stargard walczy w play off. Skutecznie odpowiedzieć Legii

W poniedziałkowy wieczór stargardzki zespół zagra drugi mecz z Legią Warszawa w ćwierćfinale play off. Cel to wyrównanie rywalizacji w play off.

Pierwszy mecz w stolicy, rozegrany w sobotę, zakończył się zwycięstwem Legii 84:77. Drugie spotkanie odbędzie się w poniedziałek, także w stolicy.

PGE Spójnia, mimo że nie rozegrała wybitnego meczu, miała w sobotę szansę zwyciężyć. Zabrakło koncentracji i skuteczności w ostatnich czterech minutach. Tamto spotkanie pokazało jednak, że stargardzki zespół może z powodzeniem rywalizować z Legią.

Żeby zwycięzyć, nie można pozwolić rywalom na osiągnięcie tak dużej przewagi w zbiórkach, jak to było w sobotę. Gospodarze mieli szesnaście zebranych piłek więcej. Przewaga Legii była także w finalizacji akcji ofensywnych. 25 asyst gospodarzy, 13 gości. To za duża różnica, tym bardziej że w PGE Spójni nie brakuje zawodników potrafiących otworzyć kolegom z zespołu drogę do kosza.

Rywalizacja w ćwierćfinale play off toczy się do trzech wygranych meczów. Spotkanie numer 2 w Warszawie rozegrane zostanie w poniedziałek 8 maja o godzinie 18. Płatna transmisja w internecie na Emocje.tv