Spójnia w hali osir
Fot. Grzegorz Drążek

PGE Spójnia wraca do hali OSiR Stargard. Przyjeżdża mocny rywal

Po dwutygodniowej przerwie do gry o ligowe punkty wracają kluby ekstraklasy koszykarzy. Stargardzki zespół zmierzy się u siebie z Arką Gdynia.

Ostatnie spotkanie w roli gospodarza PGE Spójnia Stargard rozegrała 14 października, przeciwko GTK Gliwice. Później trzy razy wystąpiła na wyjazdach, grając we Włocławku, Sopocie, Szczecinie. Czas wrócić na swój parkiet. Stargardzki zespół w piątek, 18 listopada, zagra w hali OSiR Stargard przy ulicy Pierwszej Brygady.

Jutrzejszym przeciwnikiem PGE Spójni będzie Suzuki Arka Gdynia. Po poprzednim, przeciętnym sezonie, w którym Arka zajęła trzynaste miejsce, w tym sezonie gdyński klub chce odegrać większą rolę. Na razie spisuje się dobrze. Wygrał cztery spotkania, przegrał dwa. PGE Spójnia ma trzy zwycięstwa, cztery porażki.

W hali OSiR Stargard zapowiadają się duże emocje. Kibice będą mieli okazję po raz pierwszy w Stargardzie zobaczyć w akcji Courtneya Fortsona. Amerykanin niedawno dołączył do stargardzkiego klubu i ma za sobą dwa spotkania, w Sopocie i Szczecinie. Szczególnie w derbach jego gra mogła się podobać. Rzucił 13 punktów i miał tyle samo asyst.

PGE Spójnia Stargard zagra przeciwko Suzuki Arce Gdynia 18 listopada o godzinie 17.30. Stargardzki klub zaprasza kibicó do przybycia do hali OSiR i zachęca do wzięcia udziału w akcji na rzecz schroniska dla zwierząt w podstargardzkim Kiczarowie.

– Zbiórka darów dla schroniska prowadzona będzie przy wszystkich trzech wejściach do hali OSiR – informuje PGE Spójnia Stargard. – Przed okresem zimowym najbardziej przydatne dla zwierząt w schronisku są: podkłady 90×60, ręczniki, koce, dobrej jakości karma sucha i mokra dla psów, dobrej jakości karma sucha i mokra dla kotów. Liczymy na wasze wsparcie. Razem możemy spełnić kolejny dobry uczynek.