Pirat drogowy
Fot. KPP Stargard

Pirat drogowy na „chociwelce”

51-letni kierowca renault laguna przekroczył prędkość, wyprzedzał na skrzyżowaniu i na podwójnej ciągłej. Dostał bardzo wysoki mandat i 20 punktów karnych.

W miniony weekend policjanci ze stargardzkiej grupy SPEED przeprowadzili pomiar prędkości pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 142, tzw. chociwelce.

Około godziny 10 zatrzymali do kontroli drogowej 51-letniego kierującego samochodem osobowym renault laguna, który dopuścił się 3 wykroczeń w ruchu drogowym – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wyprzedzanie na skrzyżowaniu oraz wyprzedzanie samochodu na linii podwójnej ciągłej kosztowała kierującego wystawieniem mandatu w wysokości 5000 złotych i 20 punktów karnych.

Stargardzka grupa SPEED przez dwa dni ujawniła w sumie 90 wykroczeń, z czego 64 dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym i poza nim.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Brawura, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, alkohol to elementy, które każdy kierowca powinien wyeliminować ze schematów swoich działań!

mł. asp. Justyna Siwarska