pirat drogowy
Fot. KPP Stargard

Pirat drogowy zatrzymany na ulicy Pomorskiej w Suchaniu

Kierujący mercedesem 27-letni mieszkaniec Wałcza stracił prawo jazdy na 3 miesiące za znaczne przekroczenie prędkości. W obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km.

– Stargardzcy policjanci bardzo poważnie traktują wszelkie zgłoszenia ze strony mieszkańców naszego miasta – zapewnia mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Bardzo pomocna w kontakcie z policją jest aplikacja mobilna Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To za pomocą tej aplikacji tylko w jednym miejscu, dzięki mobilnemu zgłoszeniu, policjanci ujawnili i ukarali kilkudziesięciu kierujących, którzy nie dostosowali się do obowiązującej prędkości. I tak było w przypadku 27-latka, który na ulicy Pomorskiej w Suchaniu pędził mercedesem z prędkością 111 km na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50.

Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, dostał mandat 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.

Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. Pomimo wielu akcji, apeli uświadamiania, że wysoka prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, to na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard