wypadek chociwelka storkowko
Fot. Grzegorz Drążek

Po czołówce dwóch toyot na chociwelce jest akt oskarżenia wobec sprawcy śmiertelnego wypadku

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy podejrzanemu o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 6 kwietnia na DW142 przekroczył prędkość i doprowadził do czołowego zderzenia z innym samochodem, którego kierowca zmarł, a pasażer doznał obrażeń.

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy podejrzanemu o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dniu 6 kwietnia 2023 r., na 15 km drogi wojewódzkiej nr 142, na terenie gminy Stara Dąbrowa – poinformował dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Poprzez przekroczenie prędkości dozwolonej w obszarze niezabudowanym i poruszanie się samochodem toyota hilux z prędkością 116 km/h podczas manewru wyprzedzania i w konsekwencji doprowadzenie do czołowego zderzenia z poruszającym się prawidłowo samochodem marki toyota corolla.

Stargard.News był na miejscu wypadku:

Przybyłe na miejsce wypadku służby ratunkowe udzieliły jego uczestnikom pomocy medycznej. Jednak a następstwie wypadku kierowca toyoty corolli doznał ciężkich obrażeń wewnętrznych, w wyniku których zmarł w szpitalu. Jego pasażer miał m.in. złamany obojczyk i żebra.

– Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu – dodaje prokurator Piotr Wieczorkiewicz. – Za spowodowanie wypadku drogowego skutkującego śmiercią innej osoby grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.