Stargardzianie solidarni z Ukrainą
Stargard, 27 lutego 2022 roku, Fot. Grzegorz Drążek

Po zamordowaniu ukraińskich jeńców w obozie w Ołeniwce nabożeństwo żałobne i akcja protestacyjna w Stargardzie

W niedzielę 31 lipca, o godzinie 10, w cerkwi greckokatolickiej przy ulicy Młyńskiej, odprawione zostanie krótkie nabożeństwo w intencji ofiar. O godzinie 17, przy pomniku papieża w centrum miasta, odbędzie się protest. Społeczność Ukraińców w Stargardzie zaprasza mieszkańców do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec Rosji oraz wsparcia dla Ukrainy.

Związek Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie przekazał Stargard.News informację o akcji, która jutro jest zorganizowana przez Ukraińców z Ukrainy mieszkających w naszym mieście. To spontaniczna akcja, wpisująca się w protesty, które jutro odbędą się o godzinie 17.00 w różnych miejscach na świecie.

Przyjaciele.

W związku ze straszliwymi informacjami, jakie dotarły z Ukrainy o zbrodni dokonanej przez Rosjan na ukraińskich wojennych jeńcach w obozie „filtracyjnym” w Ołeniwce, jutro w niedzielę w Stargardzie odbędzie się akcja protestacyjna. Inicjatorami demonstracji są Polacy i Ukraińcy, mieszkańcy naszego miasta i uchodźcy wojenni, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw i oburzenie dla zbrodniczych działań rosyjskich okupantów oraz wsparcie dla walczącej Ukrainy.

Początek o godz. 17.00, pod pomnikiem Jana Pawła II na ul. Stefana Czarnieckiego.

Ks. dr Rusłan Marciszak informuje, że w greckokatolickiej cerkwi po niedzielnej Świętej Liturgii (początek o godz.10.00) zostanie odprawiona Panachyda – nabożeństwo żałobne w intencji ofiar rosyjskich zbrodniarzy.

Stargard od początku wojny za naszą wschodnią granicą wyraża wsparcie dla narodu ukraińskiego, którego przedstawiciele od zawsze są integralną częścią stargardzkiej społeczności.